Головна/ Навчальні заклади / Волинська обл. / Колківське вище професійне училище

Колківське вище професійне училище

Повернутися до переліку відфільтрованих закладів
Державна ,

Волинська обл.,
44661, Маневицький р-н, смт. Колки, вул. Грушевського, 43; т/ф 80337622692, факс 80337632692

Галузі

Агропромисловий комплекс

Обсяги набору (державне замовлення)

Професії Рік К-сть місць
Тракторист-машинiст сiльськогосподарського виробництва - Водiй автотранспортних засобiв - Слюсар-ремонтник 30

Історична довідка про навчальний заклад

   Колківське вище професійне училище розташоване в центрі старовинного селища міського типу Колки Маневицького району Волинської області. Селище має хороше шляхове сполучення з обласним і районними центрами Волині, всіма селами свого і сусідніх районів, так як воно знаходиться на шляху Луцьк-Маневичі-Любешів.

   За роки свого існування училище підготувало і дало путівку в життя більше десяти тисячам юнаків і дівчат. Сьогодні тут 425 учнів здобувають професії «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва категорії "А,В,С", слюсар з ремонту с/г устаткування, водій автомобіля категорії «В» і «С», «кухар-кондитер», «оператор комп’ютерного набору секретар керівника». Високий професіоналізм педагогів дає можливість експериментувати, успішно розробляти і запроваджувати нові технології і методики організації навчально-виховного та виробничого процесу.

   Сьогодні в Колківському вищому училищі є всі умови для якісної підготовки робітничих кадрів: два навчальні, громадсько-побутовий і лабораторний корпуси, 26 навчальних кабінетів і 9 лабораторій, 3 навчально-виробничі майстерні, автодром, трактородром, спортивний комплекс (3 спортивні зали: тренажерний, волейбольний, тенісний, стадіон), два комп’ютерні класи.

   У 2004 р. на базі Колківського вищого училища на основі спільного наказу Міністерства освіти та науки України, Міністерства аграрної політики України від 11.03.04р. №192 було створено Навчально-практичний центр з підготовки і перепідготовки робітників с/г виробництва, які володіли б низкою споріднених спеціальностей за найпрогресивнішими технологіями вирощування сільськогосподарських культур та співпрацювали з соціальними партнерами-виробниками агропромислового комплексу.

   У розпорядженні навчально-практичного центру – 170 га орної землі, 26 тракторів різних марок, 4 зернозбиральні комбайни, картоплезбиральний, бурякозбиральний, силосозбиральний комбайни, 69 одиниць причіпної та навісної техніки, сучасний автодром, трактородром. Теоретично-практичні заняття проходять у 5 навчальних лабораторіях.. Створення навчально-практичного центру забезпечило вирішення питань практичної підготовки і перепідготовки, підвищення кваліфікації фахівців с/г виробництва, фермерів, майстрів виробничого навчання, а також дало можливість учням ПТНЗ освоювати нову вітчизняну с/г техніку, ознайомитись із зарубіжною технікою та обладнанням, передовими технологіями вирощування рослин. З 2006 р. проводиться робота з підвищення кваліфікації працівників Колківського ВПУ. Організовано також стажування всіх майстрів в/н навчального закладу в умовах передових господарств аграрного профілю Рівненської та Волинської областей. 72 випускники училища пройшли виробничу практику у передових фермерських господарствах Бориспільського району Київської області, де освоїли нову вітчизняну та зарубіжну техніку, використання якої забезпечує підвищення врожайності с/г рослин на 30-40%, економію пального – 15-20%, що в кінцевому результаті знижує вартість вирощеної продукції.

Щорічно у квітні колектив училища відзначає День училища.

Уже на протязі багатьох років з моменту створення навчально-методичного центру (2004 р.) училище співпрацює із Волинським інститутом агропромислового виробництва, Поліською дослідною станцією Національного наукового центру, інститутом грунтознавства і агрохімії ім. О.Н. Соколовського та Волинськи обласним Державним проектно-технологічним центром охорони родючості грунтів і якості продукції.

 Результатими творчої співпраці стало використання широкого асортименту місцевих сировинних ресурсів, стимуляторів росту в різних технологічних процесах вирощування картоплі, овочів, зернових культур. 100% оновлення насіневого матеріалу сприяло значному підвищенню врожайності і в кінцевому результаті збільшенні рентабельності навчального-господарства. Значну роль у цьому відіграв глибокий аналіз родючості грунтів і використання рекомендацій Волинського державного проектно-технологічного центру охорони родючості грунтів і якості продукції.

Умови вступу

   Училище знаходиться в центрі Колок, займає площу понад 10 га. До послуг учнів 25 навчальних кабінетів, 10 виробничих майстерень, 7 лабораторій, автотрактодром.

   В читальному залі бібліотеки, для потреб учнів встановлено комп'ютер із виходом в інтернет, сканер, принтер.

  Умови проживання

Також, Училище має власне підсобне господарство, на землях якого вирощуємо картоплю, капусту, столові буряки, зернові культури. На тваринницькій фермі розводимо і відгодовуємо свиней та велику рогату худобу. У нас працює дуже багато секцій: футбол, волейбол, баскетбол, важка і легка атлетика, джиу-джитсу, козацьки рукопаш гопак.

Училище має гуртожиток на 360 місць. Для проживання учнів в гуртожитку створені всі необхідні побутові умови: кімнати самопідготовки, кімнати відпочинку, побутові кімнати, кухні, душові і кімнати гігієни.Кімнати в гуртожитку двох і чотирьох місні. В їдальні училища налагоджене три разове харчування учнів.

Співпраця із вищими навчальними закладами

Училище співпрацює із вищими навчальними закладами різних рівнів акредитації.

Випускники із спеціальності "Тракторист-машиніст с/г виробництва категорії "А,В,С", слюсар з ремонту с/г устаткування, водій автомобіля категорії "А,В,С" можуть продовжити навчання У Володимир-Волинському та Горохівському аграрних коледжах за спеціальностями "Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва", "Організація і технологія ведення фермерського господарства" відповідно.

Випускники із спеціальності "Кухар-кондитер" можуть продовжити навчання у Волинському державному коледжі технології та бізнесу за спеціальністю "Виробництво харчової продукції".

Випускники молодші спеціалісти, можуть продовжити навчання у Львівському Національному аграрному університеті у групах за скороченою програмою (тобто з третього курсу) за спеціальністю "Процеси, машини та обладнання агропромислового виробництва".

У 2009 вступному році можливостями ступеневої освіти скористалися більше двадцяти учнів училища

Умови навчання

2008-08-07 01:06:04.011532

Дозвілля

2


Финансові компанії, що кредитують студентів